top of page

Multimediální tvorba

"YouTube je špatným pánem, ale dobrým sluhou"

Proč jenom pasivně celé hodiny sjíždět videa na YouTube, když je mohou Vaše děti sami tvořit? Svět multimediální tvorby je velmi pestrý, multioborový a díky čím dál tím větší dostupnosti kvalitní digitální filmové techniky se první krůčky dělají více než snadno.

Hravou formou budu s dětmi profesionální technikou točit videoklipy na jejich scénáře, které bude společně realizovat celá skupina. Děti se budou střídat u nastavování kamery, ostření, osvětlování a ti, co budou mít zájem za souhlasu rodičů v klipech účinkovat, zahrají si také své role před kamerou. Do začátku mám pro Vaše děti připravenou profesionální studiovou Black Magic Pocket Cinema kameru 6K s odkukem, jednu GoPro, stabilizátory pro obě kamery, dvoumetrový filmový stativ s Nitrotech N8, pár bezdrátových mikrofonů, 4 kamerovou střižnu, plnou verzi editačního programu DaVinci Resolve studio a další potřebné vybavení pro kvalitní natáčení a prezentaci jejich prvotin.

Pokud některé děti projeví zájem i o práci s natočeným materiálem, najdeme způsob, jak pro ně otevřít skupinu, ve které by se učili v bezplatném profesionálním programu DaVinci Resolve střih, základní colograding (úpravu barev), titulkování a export do finálního produktu připraveného k publikování. Editační program DaVinci Resolve je v základu bezplatný a jenom s minimálními omezeními, které se prací dětí nebudou zásadně dotýkat. Zpracování videa ve FHD tak zvládnou i na běžném domácím herním počítači, nebo na kvalitnějším notebooku.

Multimediální tvorba je o týmovém duchu, spolehlivosti, preciznosti a vzájemné symbióze. Při natáčení si každý užije jak hodně zajímavé práce, tak ještě více legrace :).

 

Nabyté zkušenosti se jednou mohou velmi dobře uplatnit na školách multimediální tvorby a podobně zaměřených oborech, nebo se zúročí v rodinných videích popřípadě jednou ve vlastním YouTube kanálu a pod.

Ekonomicky velmi silný televizní, filmový i reklamní trh stále hledá do svých týmů šikovné multimediální dobře placené kreativce na všechny pozice celého výrobního řetězce. 

  • Cena 400 Kč / á 1 hod. po 2 hodinách týdně při platbě měsíčně, tj. 3.200 Kč / á 1 měsíc.

  • Cena 350 Kč / á 1 hod. po 2 hodinách týdně při platbě celého školního rou, tj. 25.200 Kč / 9 měsíců.

Dílna bude probíhat každý čtvrtek v odpoledních hodinách 13:30 - 15:30 a 15:45 - 17:45 ve skupinkách do 6 účastníků.

Vyžadované pomůcky: Přezuvky do ateliéru.

Pokud Vás tato dílna zaujala, prosím přejděte k vytvoření přihlášky :)

bottom of page