top of page

Ateliér fotografie

"Kde končí exteriér, začíná ateliér."

Ideální pro věkovou skupinu 8 - 12 let.

Začínáme od 5.října 2021.

Chtěl jsem něco více, než další z běžně dostupných zájmových fotografických kroužků či letmých vzdělávacích kurzů. A tak nabízím pro děti výjimečnou příležitost objevovat svět fotografie nejenom fotografováním okolí, ale především ve figurální i produktové fotografii ve fotoateliéru, plně vybaveném profesionální studiovou technikou. Začneme absolutními základy kolem techniky, kompozice a svícení, přes jednoduché projekty, až po ty složitější. Ale nezůstaneme jenom u focení v ateliéru. Pro zpestření výuky využijeme i náš hektarový pozemek nebo blízký zámecký park. 

Díky velmi malému počtu dětí ve skupinkách se v ateliéru každý dostane častěji jak k fotoaparátu, tak i k práci se studiovými světly a k aranžování scény. Upevňování nových znalostí praxí tak bude velmi intenzivní a efektivní. Digitální fotografie je velmi interaktivní, cokoliv se změní nastavením nebo dotykem, dává okamžitou zpětnou vazbu v obraze. A cokoliv je takto intenzivně interaktivní, děti baví a rády se to učí. :)

Fotografická profese je nedílnou součástí reklamního trhu, který kvalitu umí velmi vysoko ocenit a velký prostor k úspěšné realizaci je i v oblasti reportáží. Kvalitní fotografické vzdělání také otevírá cestu i do oborů televizní a filmové tvorby, kde se s úspěchem uplatní odlišné fotografické vnímání scény, i znalosti společné pro všechny tyto obory.

  • Cena 400 Kč / hod. po 2 hodinách týdně při platbě měsíčně, tj. 3.200 Kč / měsíc.

  • Cena 350 Kč / hod. při platbě celého pololetí nebo zbytku pololetí od pozdějšího nástupu, tj. 2.800 Kč / měsíc.

  • Cena 650 Kč / hod. - osobní lektor pro individuální výuku včetně fotostudia.

Ateliér fotografie bude probíhat každé úterý v odpoledních hodinách 13:30 - 15:30 a 15:45 - 17:45 ve skupinkách do 4 účastníků.

Ateliér fotografie mohou již mírně pokročilí vhodně doplnit docházkou do Ateliéru počítačové grafiky, ve kterém se vyučuje retuš a grafická úprava fotografií.

Vyžadované pomůcky: Přezuvky do ateliéru, možnost fotografovat mimo ateliér jakýmkoliv digitálním fotoaparátem, nebo alespoň mobilním telefonem (nemusí mít aktivní SIM, stačí starý vyřazený s funkčním fotoaparátem a úložištěm).

Jestliže máte jakýkoliv dotaz k výuce, organizaci nebo byste rádi dopředu projednali specifické potřeby vašeho dítěte pro účast v některém z ateliérů, zavolejte mi na 774 427 737 a rád budu k dispozici.

Pokud Vás ateliér fotografie zaujal, prosím přejděte k vytvoření přihlášky :)

bottom of page