top of page

Ateliér Počítačové grafiky

"Hranice tvůrčího prostoru končí tam, kde naše fantazie."

Ideální pro věkovou skupinu 10-14 let.

Začínáme od 6.října 2021.

Tímto navazuji na starší úspěšný projekt pro děti třetí až páté třídy, který byl pořádaný ve spolupráci se ZŠ v Čížkovicích. Výjimečné tvůrčí výsledky dětí neunikly pozornosti tisku ani veřejnosti https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/deti-z-cizkovicke-skoly-prekvapily-citem-pro-umeni-20130626.html.

V ateliéru počítačové grafiky si všichni postupně osvojí praktické znalosti práce v grafickém programu Adobe Photoshop, od základních pracovních postupů, až po pokročilejší techniky. V malé skupince mohu rozvíjet zájem jednotlivých dětí podle jejich tempa i schopností. Ty, co rády kreslí a malují, budu směrovat k objevování fantastického světa nepřeberného množství  druhů digitálních štětců a neomezené palety použitelných barev, které Adobe Photoshop nabízí, pro hravou i kreativní tvorbu v kresbě i malbě. A ty, co zase rády fotografují povedu k objevování magického světa retuší a manipulací s obrazem, které tvůrcům umožňují rozmáchnout se od čisté iluze až po podtržení surové reality.

Práce kreslířů, ilustrátorů i fotografů je dnes postavena na digitálních technologiích. Digitálně tvoříme, digitálně tiskneme a digitálně distribuujeme. A právě kreativní programy ze skupiny Adobe, jakým je i Photoshop, jsou v profesionálním světě nejrozšířenějším standardem.

Grafické profese jsou na trhu velmi žádané, finančně vysoko hodnocené a nedotýkají se jich žádná omezení stran případných karantén či jiných neočekávaných událostí. Z velké části lze profese grafiků provozovat formou plného home-office pro zaměstnavatele z celého světa.

  • Cena 250 Kč / hod. po 2 hodinách týdně při platbě měsíčně, tj. 2.000 Kč / měsíc.

  • Cena 200 Kč / hod. při platbě celého pololetí nebo zbytku pololetí od pozdějšího nástupu, tj. 1.600 / měsíc.

  • Cena 450 Kč / hod. - osobní lektor pro individuální výuku.

Ateliér počítačové grafiky bude probíhat každou středu v odpoledních hodinách 13:30 - 15:30 a 15:45 - 17:45 ve skupinkách do 8 účastníků.

Vyžadované pomůcky: Přezuvky a navíc tato tvůrčí dílna vyžaduje vlastní notebook, grafický tablet alespoň Wacom Intuos v rozměru S (cca. 2.000 Kč) nebo pro vážnější práci Wacom Intuos Pro S (cca. 5.400 Kč) nebo pro kreslíře větší rozměr M a zakoupenou licenci Adobe Photoshop (12,09 EUR / 1 měsíc) po celou dobu účasti v této dílně

Jestliže máte jakýkoliv dotaz k výuce, organizaci nebo byste rádi dopředu projednali specifické potřeby vašeho dítěte pro účast v některém z ateliérů, zavolejte mi na 774 427 737 a rád budu k dispozici.

Pokud Vás ateliér počítačové grafiky zaujal, prosím přejděte k vytvoření přihlášky :)

bottom of page