top of page

Železniční modelářství

"Kdo si hraje, nezlobí :)"

Ideální pro všechny věkové skupiny.

Začínáme od 1.října 2021. 

Železniční modelářství je alternativou ke každodennímu mnohahodinovému trávení času dětí v zajetí virtuálního světa sociálních sítí a počítačových her, které děti sociálně izoluje.

Modelaření je velmi kreativní činností podporující fantazii, představivost a využívání výtvarných technik napříč celým spektrem výtvarného umění. Na své si přijdou jak ti, co rádi slepují, stříhají, řezají, malují, modelují, tak i ti s vášní pro elektroniku a programování, protože společné kolejiště postavíme plně digitální s ozvučenými lokomotivami.

Modelařina jako taková pěstuje vytrvalost, preciznost, smysl pro detail, schopnost překonávat nezdary s hledáním nových řešení a postupů pro daný účel apod. Oproti většině ostatních modelářských směrů má ten železniční přesah v tom, že vyrobený dílčí kousek každého jednotlivce se vsazením do společného modelu stává jeho duší, bez které by kolejiště nezískalo charakter a vtisknutý život. Všichni společně tak pracují na jednom díle, které jak roste, otevírá více možností k hraní, což je pro děti motivující úplně stejně, jako získávání herních bonusů ve virtuálních hrách. A více možností vyžaduje více komunikace mezi sebou pro plánování jízdních řádů, řazení vagónků do souprav, rozdělují se role výpravčích stanic, strojvůdců a dalšího traťového personálu.

Vše, co děti kolem železničního modelářství prožívají je rozvíjí ve všech směrech. A když něco dokončí, není to game over s reklamou na jinou hru, ale skvělá obohacující zkušenost a začátek dalšího pokračování.

Téma našeho společného kolejiště v měřítku TT je hlavní dvoukolejná trať s horskou tratí, s celkem třemi viditelnými nádražími, jedním skrytým a 25 výhybkami s možností dalšího rozšíření nebo napojení modulů tvořených doma. V plánu je i práce na přisazené městské části přiléhající k hlavnímu nádraží, díky které celé kolejiště získá na působivosti. Tvorba města je navržena jako bloky jednotlivých domů s částí ulice, na kterých budou děti pracovat v případě zájmu i doma a u společného kolejiště si z nich pak budou moci sestavovat vždy nové a nové město, jak se jim bude právě líbit.

Postupně budou mít děti možnost nosit si své lokomotivy, vagónky nebo i celé soupravy a zajezdit si s nimi na společném kolejišti spolu s našimi vlaky. Určitě bude prostor i pro občasné společné workshopy dětí se svými rodiči a sourozenci, aby mohly své dílo předvést a podělit se tak o svojí radost.

  • Cena 500 Kč / á 1 měsíc.

Modelaření bude probíhat každý pátek v odpoledních hodinách 13:30 - 15:30 a 15:45 - 17:45 ve skupinkách do 8 účastníků.

Vyžadované pomůcky: Přezuvky a pracovní oblečení, které se může ušpinit od barev či lepidla.

Jestliže máte jakýkoliv dotaz k organizaci nebo byste rádi dopředu projednali specifické potřeby vašeho dítěte pro účast v některém z ateliérů, zavolejte mi na 774 427 737 a rád budu k dispozici.

Pokud Vás tato dílna zaujala, prosím přejděte k vytvoření přihlášky :)

bottom of page